Naar een tweekoppige directie

‘Puzzelstukken vallen samen’, zo vat onze driekoppige directie het volgende nieuws samen: Met ingang van 1 januari 2024 gaan Harold van Lenthe en Henk-Jan van Lenthe met z’n tweeën verder als directie van Van Lenthe Dalfsen.

 

‘We zijn zover’

Afgelopen jaren hebben we grote ontwikkelingen doorgemaakt’, vertelt Henk-Jan. ‘Dat geldt voor Harold en voor mij, maar zeker ook voor ons team van vakmensen. Dat is heel hard gegaan. Drie jaar geleden had ik deze stip nog niet durven zetten, maar Harold en ik zijn zover, we willen de bedrijfsvoering samen voortzetten. Dat kan nu omdat onze algemeen directeur Wouter Hulleman de afgelopen jaren de stabiele factor is geweest voor ons bedrijf. Hij is de man die ons familiebedrijf een generatie verder heeft gebracht.’

 

Tot dit besluit

‘De afgelopen jaren hebben we met z’n allen een visie, missie en strategie uitgezet en opgevolgd, we hebben gewerkt aan helderheid, efficiency en structuur én als mens hebben wij ons ontwikkeld’, vult Harold zijn broer Henk-Jan aan. ‘Maar samen met onze persoonlijke groei bemerkten we ook steeds vaker een overlap in verantwoordelijkheden. Ons eigen inzicht en onze visie groeide en een driekoppige directie is ook best veel voor een bedrijf als het onze. Henk-Jan en ik hebben samen veel gesprekken gehad. We vroegen ons af hoe ver we met z’n tweeën zouden komen en we wisten dat de keuze aan ons was. Zo kwamen we tot dit besluit.‘

 

Groot succesverhaal

Bij Wouter ging aan datzelfde besluit een ander traject vooraf: ‘Zeven jaar geleden was ik mij er heel goed van bewust dat ik een familiebedrijf in stapte, met alle krachten die daar werken. Ook wist ik dat er een keer een directieovername zou komen. Toen Harold zijn intrede deed in het bedrijf was ik direct enthousiast over de combinatie die de twee broers vormen; een bedrijfskundige en een technisch onderlegde. Dat wil je toch zien in een familiebedrijf als dit? Dat Harold en Henk-Jan nu zover zijn en het bedrijf samen willen voortzetten, dat maakt dit een groot succesverhaal. Zo zie ik het. Besluiten heb ik altijd genomen in het belang van het bedrijf. Het besluit tot mijn vertrek hoort daar ook bij.’

 

Enorm vertrouwen

‘Dat Van Lenthe Dalfsen de keus heeft durven maken om de bedrijfsvoering aan iemand buiten de familie over te dragen, is een hele grote stap geweest’, blikt Wouter terug. ‘Met alles wat het bedrijf te wachten stond, vroeg de familie mij om hen te helpen. Dat is een enorm vertrouwen dat ik kreeg, van Herman van Lenthe in het bijzonder. Er zijn een aantal rigoureuze veranderingen gekomen. De overstap naar de CAO Bouw & Infra was daar een belangrijke van. Het was een kostbare en risicovolle ontwikkeling, maar dat heeft echt goed uitgepakt. Mede daardoor is er voor onze collega’s ook veel veranderd. Soms leidde dat tot afscheid, maar ook tot verwelkoming van nieuwe mensen. Het resultaat is een groep positieve, zelfstandige vakmensen om trots op te zijn.’

 

Beste combinatie van mens en machine

‘Dat is precies waarmee we verder willen bouwen’, haakt Harold aan. ‘Want wij kunnen het niet met z’n tweeën. We hebben een leuke en goede club mensen, een supermooi team. Met hen maken we de beste combinatie van mens en machine.’ ‘Dat maakt ook dat we klussen aandurven’, daarvan is Henk-Jan overtuigd. ‘We weten wie wat kan en kunnen daarop vertrouwen. Ook is het belangrijk dat iedereen plezier heeft in z’n werk. Daar kom je verder mee. Dan kunnen Harold en ik verder met de lijnen die zijn uitgezet, maar dan een beetje meer in de richting hoe wij het voor ogen hebben.’

 

De toekomst

‘Met de taken van technisch directeur en algemeen directeur hebben Henk-Jan en ik een hele natuurlijke verdeling afgesproken’, vertelt Harold. ‘De dynamiek zal anders zijn omdat we broers zijn. We spreken dezelfde taal en zijn er vaak snel uit samen. We gaan nog wat meer tijd en ruimte maken voor de grote lijnen, daarmee willen we het bedrijf verder helpen. Dat kan door vertrouwen te geven aan ons team. We zijn blij dat we in alle openheid en harmonie tot dit besluit zijn gekomen samen met Wouter. Van hem nemen we afscheid met de afspraak elkaars ambassadeurs te zijn. Want we komen elkaar tegen in de toekomst, dat weten we zeker. En dat is ook mooi.’